logo

Sidearea

[qodef_image_gallery type="image_grid" column_number="3" pretty_photo="no" grayscale="no" images="1878" image_size="full"]

Polikristályos napelem

A polikristályos napelem előállítása

A polikristályos napelemek úgy készülnek, hogy a szilícium kristályt több irányba növesztik egy téglatest formába. Ez az eljárás gyorsabb és olcsóbb, mint a monokristályos gyártás. A polikristályok megszilárdulása, kristályosodása hasonló ahhoz, amikor jégvirágok alakulnak ki. Ez okozza azt a szabálytalan mintázatot, amit a polikristályos napelem táblákon látunk.


Ezután a tömböt szétfűrészelik téglalap vagy négyzet alakú szeletekre, emiatt a napelemek felületét teljes mértékben ki tudják használni.

Polikristályos napelem hátrányai

A kristályosodási folyamat hatással van a napelem hatásfokára, és a polikristályos szerkezet nem olyan hatékony, mint a monokristályos szerkezet, emiatt a polikristályos napelem hatásfoka alacsonyabb.

Polikristályos napelem teljesítmény

Szintén a polikristályos szerkezet hátránya az, hogy szórt fényben fajlagosan kevesebb energiát termel, mint a monokristályos társai. Emiatt télen és ősszel, amikor több a felhős órák száma, és kevesebb a napos órák száma, nem teljesít olyan jól, mint a monokristályos napelem.

Polikristályos vagy monokristályos legyen?

A polirkristályos technológia ma már elavultnak számít, szinte csak monokristályos napelemet lehet vásárolni. A 2010-es évek második feléig nagyon elterjedt volt az olcsóbb gyártás, emiatt a fajlagosan olcsóbb ár miatt. A hatékonyság folyamatos növelése a cél, emiatt a monokritályos napelemek kiszorították a polikristályos társaikat.

Polikristályos napelem ár

Tehát a polikristályos napelemek olcsóbbak voltak, de ma már csak korlátozottan lehet vásárolni ezekből a típusokból.

Ajánlatkérés